Ilosvay Zsuzsanna
Egészítsünk ki mondatokat szavakkal!
Minden csapatnak van (pl. ha különböző színűek a lapok, akkor ez egyértelmű) egy A4-es lapja. A játék lényege az, hogy egy A4-es lapon mondatok vannak és be van vágva a papír, úgy, hogy 1-1 mondat letéphető legyen (minden csapatnak különböző színű a papírja). Egy tanuló kifut és letép egy mondatot. Közösen kiegészíti társaival, majd visszaszalad és bemutatja a tanárnak. Ha nem helyes a válasz, visszafut és tovább tanakodnak, amíg a helyes választ meg nem találják. Utána jöhet a következő mondat. Ezt matematika órán használtam a szaknyelv tanulása során.
Mit tudunk egymásról?
A játék lényege, hogy mindenki felírt egy-egy mondatot magáról egy-egy papírra, amit a többiek nem tudtak róla. Tehát egy olyan információt, amit lehetőleg nem tudnak róla mások. Ezt angolul kellett felírnunk és a papírokat összeszedte a játékot vezető tanár, majd kiosztotta másoknak. A feladat az volt, hogy meg kellett keresnünk azt az embert, aki ezt a mondatot írta, és alá kellett vele íratni a papírt. Ez egy nyelvtanulási játék is volt, de egyben egy ismerkedési játék is.
Én ezt az osztályfőnöki órán tudtam kipróbálni az új osztályommal úgy, hogy két csoportba osztottam őket és két 16 fős csoportban keresgélték a mondatok gazdáit. Aztán leültünk körbe és mindenki elmondta a legmeglepőbb információt(kat), amiket megtudott. Így sok mindent megtudtunk egymásról.